Staże zawodowe w Walencji – podsumowanie

cze 13, 2023 | Akredytacja 2022 – HISZPANIA

Późnym wieczorem w dniu 28 maja br. uczniowie i nauczyciele wrócili do Rudki z Walencji, gdzie przez ponad 3 tygodnie realizowali staże u hiszpańskich pracodawców. Uczniowie z zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych realizowali staże w bardzo dobrych restauracjach w Walencji tj. La Taberna de Marisa, El Tridente de Neptuno, Portolito Carmen, Contrapunto, Portolito Playa, Portolito Centro, Tasca y Brasa, La Taberna de Marisa, Malarmat. Natomiast uczniowie z zawodu technik rolnik w gospodarstwie ekologicznym: Levante Organic Farming SL. Zdaniem uczestników, wyjazd na staże był dla nich bardzo cennym doświadczeniem, nauczyli się wielu cennych umiejętności jak praca z owocami morza, pielęgnacja upraw ekologicznych czy sporządzanie typowych dla kuchni hiszpańskich dań. Jednakże równie ważnym doświadczeniem było poznanie kultury kraju stażu, jak również doskonalenie wielu umiejętności społecznych. Kolejny wyjazd na zagraniczne staże planowany jest w kolejnym roku szkolnym. Zapraszamy do śledzenia strony internetowej.