Zdobywamy umiejętności  zawodowe- staże w Walencji

cze 1, 2023 | Akredytacja 2022 – HISZPANIA, Aktualności 2021/2022

Uczniowie naszej szkoły zdobywają umiejętności zawodowe na wiele sposobów. Jednym z nich są staże w firmach i przedsiębiorstwach, bezpośrednio u pracodawców. Takie możliwości daje Program Erasmus+, ponieważ pozwala na poznanie warunków pracy za granicą.

W maju 16 uczniów pod opieką p. Wojciecha Boczkowskiego i p. Macieja Nietupskiego wyjechało na trzytygodniowy staż do Walencji (Hiszpania).  Uczniowie z technikum żywienia i usług gastronomicznych zdobywali doświadczenie zawodowe w hiszpańskich kuchniach i salach konsumenckich, a ich koledzy z technikum rolniczego poznawali tajniki upraw ekologicznych

Poza codzienną pracą, która przynosiła nową wiedzę i doświadczenie, uczniowie mieli czas na zwiedzanie przepięknego miasta z jego zabytkami, Miasteczka Sztuki i Nauki, gdzie oczarowują kosmiczne budynki, Oceanarium z pokazem delfinów oraz wzięli udział w wieczorze flamenco. Nie mogło zabraknąć wypraw na przepiękną plażę Malvarrosa i do ogrodów Turii.

Trzy tygodnie minęły zaskakująco szybko, a zdobyte doświadczenia i wspaniałe wspomnienia pozostaną na zawsze…