Kolejny rok szkolny już za nami . WAKACJE !

cze 26, 2023 | Aktualności 2021/2022

Tak to już jest, że  wszystko ma swój początek i ma swój koniec, a każda chwila znika tak szybko, że nawet gdybyśmy chcieli ją zatrzymać, przemija, zanim zdążymy ją powspominać.
Rok kalendarzowy liczy 365 dni. Rok szkolny jest krótszy niż rok kalendarzowy, ale jeszcze nigdzie na świecie nie obliczono dokładnie, ile dni powinien w sobie mieścić. W tej sprawie są dwa stanowiska: nauczyciele twierdzą, że rok szkolny jest za krótki, bo nie mieści się w nim program nauczania, a uczniowie twierdzą, że rok szkolny jest za długi, ponieważ program nauczania nie zawsze mieści się w ich głowie.

Mimo niezgodności poglądów w tej sprawie zarówno nauczyciele jak i uczniowie są zgodni co do jednego, że najmilszym wydarzeniem w roku szkolnym jest dzień rozdania świadectw.

W uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022/23 wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście.

Dyrektor szkoły Pani Joanna Nietupska podsumowała cały rok szkolny, przybliżyła wszystkie osiągnięcia uczniów których było  niemało.

Wszyscy uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, brali udział w olimpiadach, konkursach, angażowali się  w działania promocyjne Szkoły, aktywnie uczestniczyli w wydarzeniach  szkolnych, na terenie Gminy Rudka, reprezentowali Szkołę na zewnątrz, z rąk Pani Dyrektor otrzymali gratulacje, podziękowania, książki, statuetki i dyplomy.

Podczas uroczystości odczytany został list od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa.

Podziękowania i kwiaty  od Pani Dyrektor otrzymał ks. Marcin Karpiesiuk, który po 4 latach pracy w naszej Szkole kończy swoją pracę ponieważ przechodzi do innej parafii.

Uroczystość zakończyła się częścią artystyczną słowno- muzyczną w wykonaniu uczniów mieszkających w Internacie , Zespołu 3 Razy Tak  oraz szkolnego Zespołu ,, Septyma „

Wszystkim życzymy wspaniałego wakacyjnego wypoczynku.
Do zobaczenia we wrześniu.