Piknik rodzinny „Powitanie lata u Ossolińskich”

cze 5, 2023 | Aktualności 2021/2022

W niedzielne popołudnie 4 czerwca 2023 roku w pięknych plenerach pałacowo- parkowych szkoły odbył się festyn rodzinny „Powitanie lata u Ossolińskich”.

W otoczeniu pięknej przyrody można było spędzić z całą rodziną przyjemnie i aktywnie niedzielne popołudnie. Organizatorzy festynu zadbali o bogaty w liczne atrakcje program dostosowany do zainteresowań odwiedzających gości. Były wystawy, pokazy sprzętu rolniczego, zwierząt i drobiu ozdobnego, stoiska firm i instytucji działających na rzecz rolnictwa, stoiska degustacyjne, handlowe i wyrobów regionalnych. Odbywały się występy artystyczne, turnieje sportowe, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, pokaz iluzjonisty, loteria fantowa, jarmark staroci, przejażdżki bryczką itp. Nie mogło zabraknąć regionalnego jadła i turnieju „Potrawy dworskie i szlacheckie” o złoty półmisek Ossolińskich, kierowanego do kół gospodyń wiejskich. Dużym zainteresowaniem cieszyło się szkolne stoisko degustacyjne i kawiarenka, gdzie przy kawie, herbacie i pysznym ciastku można było odpocząć. Uczestnicy festynu mogli spotkać przechadzających się parkowymi alejkami młodych ludzi ubranych w stroje stylizowane na epokę XVIII wieku. Uczniowie ZSCKR w Rudce zatańczyli tradycyjnego poloneza. Przez cały czas trwania imprezy gościom towarzyszyły szkolne maskotki. Piknik zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.

Kolejne „Powitanie lata u Ossolińskich” przeszło do historii. Tym z Państwa, którzy witali z nami Lato u Ossolińskich -dziękujemy. Zapraszamy za rok.