Krajowe Dni Pola 2023

cze 6, 2023 | Aktualności 2021/2022

5 czerwca uczestniczyliśmy w Krajowych Dniach Pola w Sielinku. W poniedziałek w ramach wydarzenia, odbył się Dzień Młodego Rolnika. Poświęcony był uczniom szkół rolniczych. Do Sielinka przyjechało prawie 1500 uczniów z całej Polski. Atrakcji było co niemiara, każdy znalazł coś dla siebie. Uczniowie wzięli udział w pokazach polowych i warsztatach, w praktyce przekonali się, jak wygląda nowoczesne rolnictwo. Najważniejszym punktem tego dnia było spotkanie z Wiceministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszardem Bartosikiem.

„Kiedy wchodziłem na teren WODR w Sielinku i zobaczyłem tłumy młodych ludzi, moje serce się uradowało. Cieszę się, że mamy tyle szkół rolniczych, że ten zawód ma przed sobą przyszłość. Wielu z Was będzie wykonywało tę profesję w przyszłości”– powiedział wiceminister Ryszard Bartosik w trakcie spotkania z uczniami szkół średnich.

Krajowe Dni Pola oficjalnie dobiegły końca. Dziękujemy za zaproszenie i moc atrakcji.