Wyjazd na staże w Wilnie – trwają zajęcia kulturowe i organizacyjne

wrz 15, 2021 | POWER Zagraniczne Staże Litwa 2021, Projekty UE

Wrzesień upływa nam pod kątem intensywnych przygotowań związanych z wyjazdem na mobilność zagraniczną do Wilna.

Uczniowie zakwalifikowani do udziału uczestniczyli już w zajęciach językowych, które prowadziła Pana Aniela Staszewska – nauczyciel języka angielskiego. Zajęcia kulturowe prowadziła Pani Justyna Fidrocka, która jest koordynatorem projektu. W trakcie zajęć uczniowie praktycznie ćwiczyli komunikację w języku angielskim, natomiast na zajęciach kulturowych zapoznani zostali z historią, kulturą i specyfiką kraju mobilności, narodowymi tradycjami, najciekawszymi zabytkami. Przygotowanie pedagogiczne ukierunkowane było na metody i sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach, nieoczekiwanych pokonywaniu barier, nawiązywaniu kontaktów. W dniu 15 września br. miało miejsce ostatnie spotkanie organizacyjne z uczniami przed wyjazdem. Wszystkim uczestnikom życzymy, aby mobilność była udana i owocna w wiele pozytywnych wrażeń i doświadczeń zawodowych.