Złoty medal za długoletnią służbę

paź 21, 2022 | Aktualności 2021/2022

20 października w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi, podczas spotkania z nauczycielami ze szkół rolniczych wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk wraz z sekretarz stanu Anną Gembicką wręczyli akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego i dyplomowanego oraz odznaczenia dla szczególnie zasłużonych.

– Sieć szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odgrywa bardzo ważną rolę nie tylko w kształceniu, lecz także w podtrzymywaniu misji i pasji, którą jest rolnictwo – podkreślił wicepremier Henryk Kowalczyk podczas spotkania z pedagogami.

– To spotkanie ma dla mnie szczególny wymiar, gdyż sam przez 11 lat byłem nauczycielem w zespole szkół rolniczych – przypomniał szef resortu rolnictwa.

Najważniejszą częścią  spotkania było wręczenie przez wicepremiera Kowalczyka i wiceminister Gembicką aktów nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego i mianowanego oraz odznaczeń.

Wśród nich znalazł się nauczyciel naszej szkoły  – Pan Leszek Sobolewski, który został odznaczony Złotym Medalem za Długoletnią Służbę. Gratulujemy, Panie Leszku i jesteśmy dumni z Pana osiągnięć.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”.

Skip to content