„Zielone złoto” – spotkanie terenowe w gospodarstwie Państwa Kosińskich zorganizowane dla rolników przez PFHBiPM. Udział młodzieży ZSCKR w Rudce

maj 25, 2023 | Aktualności 2021/2022

24 maja 2023 r. na terenie gospodarstwa rolnego Państwa Kosińskich w Rudce PFHBiPM z Jeżewa Starego zorganizowała plenerowe spotkanie dla rolników poświęcone gospodarowaniu na użytkach zielonych. Odbyły się liczne wykłady specjalistów na temat znaczenia użytków zielonych i odpowiedniego gospodarowania na nich. Zaprezentowano również pokaz zbioru wieloetapowego traw na kiszonkę z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu. W zdarzeniu udział wzięli uczniowie ZSCKR w Rudce wraz z opiekunem. Nie obyło się także bez momentów  sentymentalnych, ponieważ kilku pracowników PFHBIPM to absolwenci naszej szkoły. Niektórzy mieli możliwość odwiedzić szkołę po ponad 20 latach i byli mile zaskoczeni zmianami jakie tu zaszły. Wspominali lata nauki z „łezką w oku”