Zakończenie roku szkolnego klas IV

maj 4, 2022 | Aktualności 2021/2022

Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w swoje marzenia”

Eleanor Roosevelt

To hasło przyświecało zakończeniu roku szkolnego i rozdaniu świadectw uczniom klas maturalnych, które odbyło się  w naszej szkole 29 kwietnia 2022 roku. W tym dniu  oficjalnie pożegnaliśmy najstarszych uczniów naszej szkoły.  W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, przedstawiciele rodziców
z p. Justyną Tymińską – przewodniczącą Rady  Rodziców na czele oraz  cała społeczność ZS CKR
 im. K. Kluka w Rudce.  Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.  Głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Owerczuk, która po powitaniu wszystkich zebranych, zwróciła się do uczniów klas IV, kończących naukę w ZS CKR w Rudce.  Cztery lata spędzone w murach tej szkoły to indywidualna historia każdego ucznia, ale również całej społeczności, każdy uczeń pozostawia ślad w historii szkoły. Wszystko zaczyna się po to, by kiedyś się skończyć, jednak wspomnienia pozostają w pamięci na zawsze. Zdobyta wiedza i umiejętności powinny być wykorzystane przez maturzystów nie tylko na egzaminie dojrzałości, ale i w całym życiu. Pani Dyrektor skierowała słowa  podziękowania do nauczycieli  i wychowawców klas – pani Katarzyny Panas- Tenderendy  i pana Jarosława Bobla, którzy z zaangażowaniem kształtowali postawy i umysły swoich uczniów.

Dobrych wyników na maturze, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów oraz dokonania właściwego wyboru dalszej drogi życiowej życzył Absolwentom pan Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudka Tadeusz Zawistowski. W imieniu rodziców Uczniów klas IV pożegnała pani Justyna Tymińska, przewodnicząca Rady Rodziców.

Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy właśnie dziś zakończyli kolejny etap swojego życia – ukończyli szkołę średnią. Pani dyrektor Elżbieta Owerczuk wraz z wychowawcami klas i nauczycielami  szkoły wręczyła świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody wyróżnionym absolwentom oraz listy gratulacyjne ich rodzicom.

Specjalne wyróżnienie – Nagrodę Dyrektora  ZSCKR im. K. Kluka w Rudce za całokształt szkolnego funkcjonowania na przestrzeni czterech lat otrzymał uczeń technikum żywienia i usług gastronomicznych –  Mateusz Konopko.

W imieniu społeczności szkolnej młodsi uczniowie podziękowali absolwentom za wspólne lata spędzone razem w murach
ZS CKR  w Rudce, życząc im powodzenia podczas egzaminów maturalnych.

Część artystyczna została przygotowana przez uczniów z klas  III oraz szkolny zespół „Septyma”-  była prezentacja zdjęć absolwentów z czterech lat, piosenki i życzenia od młodszych kolegów wraz ze słoniem
 na szczęście.

Po uroczystości Maturzyści wraz z wychowawcami udali się na ostatnią lekcję wychowawczą.

Absolwentom  gratulujemy i  życzymy powodzenia na maturze !