WSPÓLNY START – ZDROWA META

kwi 14, 2023 | Aktualności 2021/2022

PROFILAKTYCZNA SZTAFETA

Pod tym hasłem w dniach 20-24 marca odbywał się w naszej szkole Tydzień Profilaktyki i Zdrowej Żywności.

Tegoroczna akcja miała na celu skupienie uwagi naszych uczniów nie tylko na aspekcie prozdrowotnym, ale również zmotywowanie grup klasowych do aktywnego udziału w Zdrowej Sztafecie . Każdy mógł wykorzystać posiadane zdolności, wiedzę z różnych dziedzin, aby zdobyć punkty dla swojej klasy.

Podczas godzin wychowawczych, lekcji biologii i spotkań z pedagogiem omówiono profilaktykę i leczenie czerniaka- nowotworu skóry. Uczniowie przygotowali plakaty zachęcające do samobadania i ochrony przed czynnikami ryzyka.

Pierwszy Dzień Wiosny jest również ustanowiony Światom Dniem Zespołu Downa, naszą solidarność z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami wyraziliśmy poprzez założenie w tym dniu różnokolorowych skarpetek.

Z okazji tego dnia uczniowie wzięli również udział w Multimedialnym Konkursie Wiosennym i Teście Wiedzy o Pszczołach.

„Smaki w ciemno”- był  to konkurs skierowany do reprezentantów klas, których zadaniem było odkrycie smaków owoców cytrusowych. Jak się okazało, uczniowie naszego technikum żywienia mają bardzo czułe kubki smakowe.

Zdrowie i sport zawsze idą w parze, a w naszej szkole biegną w sztafecie. Sportowe wyzwania czekały na uczniów czwartego dnia na hali sportowej.

Podczas finału Tygodnia odbył się ostatni , ale też najbardziej emocjonujący konkurs „Master Rudka”. Zadaniem konkursowym było przygotowanie dań, przystawek, przekąsek laktoowowegetariańskich, czyli zawierających produkty pochodzenia roślinnego, w tym warzywa, owoce, oraz nabiał i jajka. Równie ważne co smak były: pomysłowa nazwa potrawy i estetyka podania.

I miejsce zdobyły uczennice klasy IV TŻ, II miejsce wywalczyli uczniowie klasy I TR, III miejsce przypadło w udziale uczennicom klasy III TŻ.

Rozstrzygnięto Zdrową Sztafetę Klasową, w której bezapelacyjnie najlepszą drużyną okazała się klasa 2 TR/TŻ,

drugie miejsce zajęła klasa 1 TR, a trzecie 1 TŻ.