Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznych  Dzieci Młodzieży

gru 1, 2022 | Aktualności 2021/2022

W czwartek 24 listopada 2022 roku odbył się koncert galowy podsumowujący Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznych  Dzieci Młodzieży Szkolnej organizowany przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku ZPO nr 2. Jury wysłuchało podczas przesłuchań konkursowych w dniach 16-17 -11-2022 r. ponad 100 podmiotów wykonawczych. Większość stanowili soliści – 85 uczestników.

Kategorii IV – uczniowie szkół ponadpodstawowych  wśród nagrodzonych znalazła się uczennica z naszej szkoły Andżelika Kosińska, która zaprezentowała autorski utwór pt. „Nostalgia za Kresami”. Jury nie przyznawało konkretnych miejsc. Nagrodzeni wśród których była Andżelika otrzymali statuetki i wzięli udział w koncercie galowym natomiast wyróżnieni otrzymali nagrody. Tekst do piosenki napisała Andżelika Kosińska, melodię skomponował Jarosław Usakiewicz, a muzycznie opracował i towarzyszył na gitarze ucz kl. III TR Dominik Miśkiewicz.