Tytka charytatywna

lis 27, 2021 | Aktualności 2021/2022

Torba, torebka, siatka, tytka – różne mogą być nazwy opakowania. Najważniejsza jest jednak zawartość, która służy potrzebującym.

Tytka Charytatywna to akcja prowadzona przez Caritas diecezjalne w różnych rejonach Polski. Aby wziąć w niej udział, wystarczy zapakować do zwykłej torby na zakupy trochę artykułów pierwszej potrzeby: podstawowe produkty spożywcze o długim terminie przydatności (takie jak np. cukier, słodycze, soki, bakalie, makarony, konserwy, kawa, herbata, olej, oliwa), środki czystości, itp. i dostarczyć osobie potrzebującej wsparcia.

Tytka charytatywna

W czasie pandemii bezpośredni kontakt z osobami potrzebującymi jest utrudniony i niewskazany, dlatego też z inicjatywy Szkolnego Koła Caritas, działającego w naszej szkole, postanowiliśmy zebrać artykuły wspólnie – cała społeczność Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce. Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz wszyscy uczniowie z wielką ochotą przynosili produkty spożywcze i zapełniali torby, które otrzymaliśmy z parafii.

Wypełnione torby zostaną przekazane do Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, skąd trafią do potrzebujących.

Dziękujemy całej społeczności za pełne zaangażowanie w akcję.

Członkowie SCK wraz z opiekunami