Tydzień Profilaktyki Chorób Zakaźnych

wrz 14, 2022 | Aktualności 2021/2022

W dniach 12-16 września w naszej szkole obchodzony był Tydzień Profilaktyki Chorób Zakaźnych, podczas którego uczniowie poznali zagrożenia, jakie niosą ze sobą choroby zakaźne min. odra, krztusiec, polio, salmonella, wirusowe zapalenie wątroby typu A i B oraz covid-19 oraz sposoby zapobiegania tym chorobom, w tym szczepienia profilaktyczne.

Uczniowie, pogłębiając swoją wiedzę w zakresie profilaktyki chorób zakaźnych, wyszli z inicjatywą podzielenia się zdobytą wiedzą z uczniami i ich rodzicami. Wyruszyli do lokalnego Ośrodka Zdrowia „Medirena”, gdzie wspólnie z personelem medycznym uaktualnili tablicę informacyjną, zamieszczając na niej treści dotyczące zapobieganiu chorobom.

Miło nam było również gościć w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rudce. Uczniowie klas I i III TŻiUG zaprezentowali skierowaną do najstarszych uczniów prezentację multimedialną oraz bajkę profilaktyczną pt.” Jak Kazio zaczął dbać o zdrowie”, którą obejrzeli uczniowie klas młodszych i przedszkolaki. Niekwestionowanymi gwiazdami spotkania były maskotki naszej szkoły.