„TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO”

paź 26, 2021 | Aktualności 2021/2022

,,Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”, to ogólnopolska kampania, której celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowe oświetlenie pojazdów.

W ramach prowadzonej akcji, w dniu 21.10.2021r. policjanci i profilaktycy KPP w Bielsku Podlaskim  spotkali się z młodzieżą mieszkającą w internacie ZSCKR w Rudce. Przedstawiciele Policji przypominali młodym i przyszłym  kierowcom, jak ważnym dla bezpieczeństwa na drodze elementem, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, są sprawne  i odpowiednio ustawione światła. Przeprowadzono również eksperyment odblaskowy z udziałem wychowanków internatu. Podczas eksperymentu zaprezentowano pieszych, z których pierwszy nie posiadał na sobie żadnych elementów odblaskowych, drugi miał na przedramionach elementy odblaskowe, natomiast trzeci był ubrany w kamizelkę odblaskową.  W takiej sytuacji pieszy  bez odblasków nie był widoczny w światłach reflektorów samochodu i w prawdziwej sytuacji na drodze byłoby bardzo niebezpiecznie.
Ta krótka pozorowana sytuacja pokazała, jak ważne dla bezpieczeństwa pieszych są elementy odblaskowe, które znacznie poprawiają widoczność pieszego na drodze.

Skip to content