Technika w rolnictwie  – testy ładowarki

sty 8, 2022 | Aktualności 2021/2022

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik rolnik przygotowywani są do pracy
w gospodarstwie rolnym oraz wykonywania innych zadań zawodowych. Podczas  zajęć praktycznych prezentowane są zasady użytkowania i obsługi pojazdów, narzędzi, maszyn i urządzeń stosowanych w produkcji rolniczej. Niewątpliwym atutem zajęć praktycznych jest możliwość wykonywania prac polowych ciągnikami i maszynami rolniczymi. Niestety od późnej jesieni, aż do wiosny, zajęcia praktyczne realizowane są głównie w pracowniach oraz warsztatach szkolnych. Urozmaiceniem zajęć i możliwością zdobycia nowych doświadczeń w tym czasie są prezentacje i testy sprzętu rolniczego, o czym mogli przekonać się uczniowie klasy pierwszej technikum rolniczego. Maszyną prezentowaną w ZSCKR w Rudce była ładowarka firmy STRIEGEL, która musiała „zmierzyć’ się z wyzwaniami stawianymi przez nasze gospodarstwo. Takie zajęcia bardzo się podobały naszym uczniom i czekają na kolejne.