TARGI  AGROSHOW – BEDNARY 2022

wrz 25, 2022 | Aktualności 2021/2022

23. września 2022 roku uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
w Rudce wraz z opiekunami wzięli udział w największym wydarzeniu branży rolniczej w Polsce – targach rolniczych Agro SHOW 2022 w Bednarach. Znużeni długą jazdą autokarem wszyscy uczestnicy wycieczki bardzo szybko odzyskali energię, gdy tylko zobaczyli ogromny obszar stanowisk wystawowych, na których prezentowano nowoczesne maszyny i urządzenia – to była prawdziwa uczta dla oczu i ducha.

Uczniowie mogli nie tylko obejrzeć maszyny i urządzenia rolnicze, ale także porozmawiać z ekspertami i z przedstawicielami handlowymi. Mieli również możliwość zobaczyć wnętrza nowoczesnych ciągników i maszyn samojezdnych.

Duża część wystawy, z roku na rok coraz większa, została poświęcona tematyce rolnictwa precyzyjnego – ten dział ma coraz większe znacznie. Na targach nie zabrakło także maszyn autonomicznych  i może trudno to sobie wyobrazić, ale roboty pracują już w polskich gospodarstwach.

Nie zabrakło też pokazów  prac polowych, podczas których  zaprezentowano maszyny do oprysku, nawożenia organicznego i wapnowania oraz pojazdy autonomiczne do siewu kukurydzy i innych prac uprawowych.

Wróciliśmy z pokaźnym bagażem wiedzy i zachwytu nad nieustannym rozwojem w zakresie techniki rolniczej, nad ogromną pracą konstruktorów i producentów, a także z postanowieniem, że wrócimy tam za rok.