Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Witaj, witaj, Majowa Rocznico,

pamiętny Trzeci Maju.

(Stanisław Aleksandrzak „Rocznica”)

Majowe święto uczy patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej.  Kojarzy się nam z radością i nadzieją.  Tak też było i w tym roku. W ostatnim tygodniu kwietnia młodzież pod kierunkiem nauczycieli przygotowywała część artystyczną oraz okolicznościową dekorację. Cała społeczność szkolna wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystej akademii poświęconej 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Było to pierwsze spotkanie społeczności szkolnej w tym roku szkolnym  i okazja, by uroczyście wręczyć nagrody i wyróżnienia zdobyte przez naszych uczniów i opiekunów w różnych konkursach i olimpiadach. Nagród była moc. Pani dyrektor Elżbieta Owerczuk gratulowała sukcesów i życzył kolejnych zwycięstw.