Święto Konstytucji 3 Maja- Uroczystości gminne

maj 4, 2022 | Aktualności 2021/2022

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią odbyły się w Rudce  gminne uroczystości upamiętniające 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

O godzinie 10.00 w kościele parafialnym pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Rudce  rozpoczęła się Msza Święta w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyła liczna delegacja  uczniów, nauczycieli, dyrekcji  naszej szkoły wraz z Pocztem Sztandarowym. Po zakończeniu Mszy Świętej  uczniowie ZSCKR zaprezentowali część artystyczną,  która w niejednym oku wycisnęła łzę i zmusiła do refleksji. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik – Krzyż, by złożyć wiązanki kwiatów i odmówić modlitwę za Ojczyznę. Z okolicznościowym przemówieniem wystąpił także pan Marcin Gawrysiak Wójt Gminy Rudka.

Atmosfera majowego święta będzie nam towarzyszyć przez najbliższy czas.