Studniówka 2023 (Nowa Galeria)

lut 28, 2023 | Aktualności 2021/2022

„Jeśli umiecie diagnozować radość i jej natężenie, musicie dostrzec, że najwyższa jest radość z pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy”.

Te słowa Janusza Korczaka rozpoczęły 21 stycznia 2023r. bal studniówkowy maturzystów czteroletniego technikum w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce.

Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice bawili się na Sali Bankietowej „Olszewscy” w Ciechanowcu w towarzystwie zaproszonych gości – wójta Gminy Rudka Marcina Gawrysiaka, nadleśniczego Nadleśnictwa Rudka Tadeusza Zawistowskiego i dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudce Moniki Godlewskiej.

Bal rozpoczęła dyrektor Joanna Nietupska. W słowach skierowanych do uczniów wyraziła radość z możliwości dzielenia  z nimi tej wyjątkowej chwili, w której tak wyraźnie widać, że z nastolatków, którzy trzy i pół roku temu przekroczyli progi szkoły, stali się dorosłymi ludźmi – pięknymi kobietami, czarującymi swoim wdziękiem, uwodzącymi uśmiechem, oraz przystojnymi, szarmanckimi mężczyznami, wyróżniającymi się szlachetnymi, wrażliwymi sercami, silnymi ramionami. 

Po wspólnym polonezie, wzruszająco wykonanym pod kierunkiem p. Mirosławy Chojnowskiej, w podobnym tonie wybrzmiały przemówienia zaproszonych gości, w których nie tylko powtarzały się życzenia dobrej zabawy, ale również powodzenia na egzaminie maturalnym oraz w podejmowaniu właściwych wyborów w dorosłym życiu.

Dobra zabawa i tańce trwały do białego rana. Te niepowtarzalne chwile spędzone we wspólnym gronie, na wiele lat z pewnością zapadną w pamięci wszystkich uczestników studniówki.