Splątani ze światem

kwi 25, 2023 | Aktualności 2021/2022

Z okazji Dnia Ziemi grupa uczniów ZSCKR w Rudce pod nazwą BeeEco wzięła udział w festiwalu pt. „Dzień Ziemi – Splątani ze światem” organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zadaniem naszych ekologów był udział w webinariach dotyczących lokalnego działania na rzecz środowiska lokalnego i relacji człowieka z naturą oraz wykonanie zadań w terenie. Nieco inna forma obchodów ekologicznego święta została przyjęta przez młodzież z aprobatą. Podczas zajęć przeprowadzonych w przyszkolnym parku i w Ziołowym Zakątku w Korycinach, uczniowie umacniali swój kontakt z przyrodą, przekonali się, że są jej częścią i mają na nią ogromny wpływ.

W sobotę 23 kwietnia gościliśmy w przepięknym miejscu Ziołowym Zakątku, gdzie dobroczynna moc natury jest zauważalna na każdym kroku. Wpisując się w klimat miejsca ZSCKR w Rudce przygotował degustacje i atrakcje dla zwiedzających.

Ponadto uczniowie wraz z grupą wolontariuszy uczestniczyli w sprzątaniu lasu. Nasz przyszkolny park stał się także miejscem realizacji przyrodniczych wyzwań. Podczas zajęć terenowych uczniowie rozwijali umiejętność obserwacji swojego bezpośredniego otoczenia, a także dostrzegali powiązania pomiędzy różnymi elementami środowiska naturalnego, a człowiekiem i jego działalnością. Do poznawania makroelementów przyrody wykorzystywali swoje zmysły, ale także mikroświat był w ich zasięgu dzięki użyciu lup, aparatów. Uczniowie zespołu BeeEco przekonali się, że „Ekosystem to my” tworząc sieć powiązań symbolizującą ekosystem.

Udział w festiwalu pt. „Dzień Ziemi – Splątani ze światem” był nowym ciekawym doświadczeniem, które z pewnością powtórzymy.