mar 7, 2022 | Aktualności 2021/2022

Żyjemy w czasach, w których bardziej niż kiedykolwiek ważne jest człowieczeństwo. Współczucie i solidarność – to nasza odpowiedź na to, co dzieje się u Sąsiadów za wschodnią granicą.

Nasza szkolna społeczność poruszona tragicznymi wydarzeniami trwającej wojny postanowiła włączyć się w pomoc humanitarną, której dziś potrzebują zwykli mieszkańcy Ukrainy. Odpowiedzieliśmy na apel  Fundacji Pojednanie przy Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie oraz Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów. Nauczyciele, pracownicy i uczniowie naszej szkoły zorganizowali zbiórkę darów, które za pośrednictwem Fundacji dotrą do rodzin z Niemirowa, Jaworowa, Nowego Rozdołu i innych potrzebujących z Ukrainy, którzy nie mogą wyjechać ze swego kraju.

Dziś, obserwując tragedię milionów Ukraińców, tym bardziej jesteśmy przekonani o tym, że zawsze należy czynić dobro i spieszyć z pomocą potrzebującym.