Pszczoły to nasz konik

lis 24, 2021 | Aktualności 2021/2022, Sukcesy uczniów

Po raz kolejny nasi uczniowie stanęli na podium w III edycji Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o Pszczelarstwie, która odbyła się 23.11.2021 r. Laureatkami zostały: I miejsce – Oliwia Zapisek uczennica kl III TŻiUG, III miejsce – Natalia Kosk uczennica III TR, która zwyciężyła w dogrywce.

O III miejsce na podium rywalizował także nasz uczeń – Damian Styczyński. W konkursie wzięło udział 23 uczniów z 12 szkół o profilu rolniczym z województwa podlaskiego. Cel – upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy o pszczelarstwie, przybliżenie życia pszczół, ich biologii, oraz zachowania oraz znaczenia produktów pszczelich dla zdrowia człowieka – został osiągnięty. Pierwsza edycja „Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Pszczelarstwie” odbyła się w 2019 roku, w której także I miejsce należało do naszej uczennicy – Magdaleny Markowskiej. W kolejnym roku 2020 nasi uczniowie również byli na podium – Łukasz Prokop i Patrycja Rogozińska zajęli odpowiednio II i III miejsce.

Tegoroczna olimpiada odbyła się na Wydziale Biologii Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie po trudnym teście, czekając na wyniki, uczniowie mieli okazję zwiedzić Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy. Wśród licznych, niezwykłych ekspozycji podziwiali czasową wystawę „Pszczoły i ich rola w przyrodzie”, która trafnie wpisała się w tematykę dzisiejszego wydarzenia.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.