Pożegnanie Maturzystów 2023

maj 1, 2023 | Aktualności 2021/2022

28 kwiecień 2023 r. zapisał się jako szczególny dzień, ponieważ pożegnaliśmy uczniów klas czwartych Technikum Rolniczego i Technikum Żywienia. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście : wójt Gminy  Rudka Marcin Gawrysiak, ks. proboszcz Parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Rudce Tadeusz Czyżak, nadleśniczy Nadleśnictwa Rudka Tadeusz Zawistowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudce Monika Godlewska  , przewodnicząca Rady Rodziców Elżbieta Porzezińska, rodzice absolwentów oraz cała społeczność uczniowska.

Wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz odśpiewaniem hymnu państwowego  rozpoczęła  się ta wyjątkowa uroczystość. Wyjątkowa, bo  pani dyrektor Joanna Nietupska wystąpiła także w roli wychowawcy uczniów kończących szkołę.  Wzruszenie , ciepłe słowa, wspomnienia wspólnie spędzonych lat  towarzyszyły przemówieniu wychowawczyni-Dyrektora.

Życzenia  powodzenia  na maturze, właściwych wyborów życiowych  skierowali  do absolwentów także   zaproszeni goście.

Pani Dyrektor wręczyła nagrody wyróżnionym absolwentom, świadectwa oraz listy gratulacyjne ich rodzicom. Specjalne wyróżnienie -Nagrodę Dyrektora  ZSCKR im. K. Kluka w Rudce za całokształt szkolnego funkcjonowania na przestrzeni czterech lat  otrzymał  Mateusz Tołwiński.

W imieniu społeczności szkolnej uczniowie klas czwartych Technikum Rolniczego i  Technikum Żywienia  podziękowali absolwentom za wspólnie spędzone chwile w murach szkoły ,życząc im pomyślności  podczas egzaminów maturalnych. Wspólnie z szkolnym  zespołem Septyma przedstawili  na wesoło „Galę gwiazd”, prezentację   zdjęć absolwentów z   czterech lat pobytu w szkole oraz wręczyli upominek.

Absolwenci podziękowali wychowawcy i nauczycielom za  pracę włożoną w nauczanie i wychowanie.

Gratulujemy ukończenia szkoły i życzymy powodzenia na maturze!