Powitaliśmy lato…

cze 13, 2022 | Aktualności 2021/2022

12 czerwca powitaliśmy lato w Rudce.  W tym roku festyn  z przyczyn od nas niezależnych nie mógł odbyć się na terenie Pałacu Ossolińskich i dlatego też miał miejsce  na stadionie gminnym. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali organizatorzy: pan Marcin Gawrysiak wójt Gminy Rudka, pani Elżbieta Owerczuk dyrektor ZSCKR im. K. Kluka w Rudce oraz pani Monika Godlewska dyrektor SP im. Jana Pawła II w Rudce.
Na wszystkich gości czekało wiele atrakcji m.in.: wystawa maszyn rolniczych, stoiska handlowe i twórców ludowych, stoiska kół gospodyń wiejskich, strzelanie z łuku, przejażdżki bryczką. Nie zabrakło różnego rodzaju turniejów i rozgrywek sportowych, konkursów, gier, zabaw i pokazów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska naszej szkoły: stoisko promocyjne, prezentujące kierunki kształcenia, „Labirynt smaków” –  stoisko gastronomiczne serwujące piknikowe przekąski przygotowane przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych, a także stoisko konkursowe, gdzie można było sprawdzić swoją wiedzę z dziedziny pszczelarstwa i rolnictwa. W bardzo bogatym programie artystycznym sceny nie mogło zabraknąć występu naszego szkolnego zespołu wokalnego SEPTYMA. Uwagę zebranych przyciągnął synchroniczny pokaz kelnerski w wykonaniu uczniów kl. II TŻ i UG. Zarówno pogoda, jak i atmosfera festynu sprawiły, że to niedzielne popołudnie było bardzo udane o czym można się przekonać oglądając zdjęcia w naszej galerii.