Poświęcenie Kamienia Sybiraków w Rudce

wrz 27, 2022 | Aktualności 2021/2022

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości poświęcenia tablicy upamiętniającej mieszkańców Rudki i okolic wywiezionych na Syberię. Była to wyjątkowa lekcja historii, dla wszystkich, którzy tego dnia przybyli pod Krzyż – Pomnik Sybiraków, aby oddać hołd ofiarom deportacji. To wydarzenie miało szczególne znaczenie dla całej społeczności, a zwłaszcza dla Sybiraków i ich rodzin. Uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali montaż słowno – muzyczny, pt.: „Do ciebie Polsko wracamy …” przedstawiający historię wywiezionych ze wschodnich ziem Rzeczypospolitej Polskiej mężczyzn, kobiet i dzieci, którzy zrobili wszystko, by znaleźć i wywalczyć sobie drogę do domu.