Otwarcie wystawy „ZNANI  NIEZNANI. POLACY ŚWIATU” w ZSCKR w Rudce

lis 28, 2022 | Aktualności 2021/2022

W niedzielę 27 listopada w małej auli ZSCKR w Rudce odbył się wernisaż wystawy „Znani nieznani. Polacy światu”. Ekspozycję uroczyście otworzyła pani dyrektor Joanna Nietupska. W wydarzeniu wzięli udział nauczyciele, rodzice uczniów oraz lokalna społeczność. Zaproszeni goście jako pierwsi, w naszym regionie, zobaczyli wystawę składającą się z 23 kolorowych plansz, na których są zaprezentowano dokonania 44 wybitnych Polaków, sławnych, docenianych i podziwianych na świecie, a zupełnie nieznanych lub prawie zapomnianych w Polsce. Poza krajem Polacy ci, wykorzystując swoje talenty i umiejętności, pracowali jako inżynierowie, lekarze, architekci, byli badaczami, odkrywcami, naukowcami i wynalazcami. Tam, gdzie działali, stawali się znani i poważani. Ich odkrycia często wzbudzają najwyższe uznanie i szacunek. Wystawa wchodzi w skład cyklu przedsięwzięć realizowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z Archiwum Polskiej Akademii Nauk. Jest ona prezentowana kolejno we wszystkich szkołach prowadzonych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wystawę można  będzie oglądać od 27 listopada do 7 grudnia.