„Ojczyzna codziennie” – konkurs rozstrzygnięty i… sukces naszych uczniów!

kwi 8, 2022 | Aktualności 2021/2022

7 kwietnia 2022r. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie odbyło się wręczenie nagród w konkursie patriotycznym „Ojczyzna codziennie” dla uczniów sieci szkół rolniczych MRiRW. Na uroczystą galę wręczenia nagród zostało zaproszonych troje naszych uczniów: Magdalena Wagner, Oliwia Zapisek i Jakub Lubowicki, którzy zajęli II miejsce w kategorii Świąteczne tradycje i obyczaje, pani Krystyna Stępkowska oraz pani dyrektor Elżbieta Owerczuk.
Nagrodzona prezentacja multimedialna, przygotowana przez uczniów pod opieka nauczycieli pani Krystyny Stępkowskiej i pana Jarosława Bobla, nosi tytuł Z pokolenia na pokolenie-świąteczne zwyczaje na Podlasiu. Inspiracją do stworzenia prezentacji było przekonanie, że tradycja jest niezwykle cenną spuścizną, pozostawioną nam przez naszych przodków.
Gratulacje i dyplomy uczniowie i nauczyciele otrzymali z rak pana Henryka Kowalczyka Wicepremiera, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz pani Anny Gembickiej Sekretarza Stanu MRiRW.
Warto było poświęcić czas, ponieważ fundatorem nagród w konkursie był Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który przewidział nagrody pieniężne dla każdego członka trzyosobowego zespołu, za II miejsce – 1000 zł oraz drobne upominki. W tej edycji konkursu patriotycznego upominki otrzymali także nauczyciele, pod opieką których uczniowie przygotowali zwycięskie filmy i prezentacje multimedialne.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy serdecznie i życzymy sukcesów w kolejnej 3 edycji konkursu patriotycznego.