Noworoczne spotkanie z kolędą ZS CKR w Rudce

sty 12, 2023 | Aktualności 2021/2022

niedzielę (15 stycznia) w małej hali Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce odbyło się „Noworoczne spotkanie z kolędą”. Wydarzenie zgromadziło pokaźną liczbę uczestników i gości.

Spotkanie było okazją do integracji różnych środowisk związanych z gminą Rudka. I tak oto jasełka wystawiła szkoła podstawowa, podobnie uczniowie ZS CKR nie omieszkali zaprezentować przedstawienia bożonarodzeniowego.

Wśród młodzieży nie brakuje też osób grających na instrumentach, których muzyczną pasją zaraża ich nauczyciel Jarosław Usakiewicz. Zebranym zaprezentowali oni swój wspólny występ na dwie gitary i saksofon.

W Rudce pojawili się także goście z gminy Brańsk, którą reprezentowały panie z ludowego zespołu Mianka wraz z opiekunem Wojciechem Ostrowskim. Na śpiew kolęd przed licznie zgromadzoną publicznością zdecydowały się również członkinie KGW „Róża” w Rudce, które dodatkowo wspaniale zaopatrzyły stoły w karnawałowe słodkości.

W wydarzeniu uczestniczyli także m.in. wójt gminy Rudka Marcin Gawrysiak oraz panie dyrektor rudzkich szkół – Monika Godlewska (SP) oraz Joanna Nietupska (ZS CKR).