lis 11, 2022 | Aktualności 2021/2022

„ Ziemio Polska, Ziemio trudna i doświadczona. Ziemio moja. Bądź pozdrowiona!” ( Jan Paweł II)

W duchu tych słów  uczniowie klas czwartych  oraz szkolny zespół wokalny  przygotowali uroczystą akademię  z okazji 104 rocznicy  odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość  rozpoczęła się odśpiewaniem  Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.

Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i symbol zwycięstwa.  Dzień ten został uczczony głęboką refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju.

W swoim przemówieniu pani dyrektor Joanna Nietupska  podkreśliła , że  wolność, jaką  odzyskaliśmy,  nie jest dana raz na zawsze, trzeba o nią dbać, szczególnie w obliczu trwających działań wojennych w Ukrainie.  Patriotyzm natomiast, którego nie należy  mylić z nacjonalizmem, nie wymaga od nas sięgania po broń . Patriotyzm to miłość do Ojczyzny, współpraca ze środowiskiem lokalnym, to rozwijanie swoich zainteresowań, pasji.