,,Kształcenie zawodowe przyszłości”

gru 13, 2022 | Aktualności 2021/2022

12 grudnia w budynku Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej odbyła się konferencja zawodowa ,,Kształcenie zawodowe przyszłości”. Tematem konferencji były wyzwania współczesnej edukacji zawodowej w zakresie potrzeb rynku pracy. Na dwóch panelach tematycznych eksperci przedstawili główne trendy i dobre praktyki związane ze współpracą edukacji z biznesem i sytuacją młodzieży na rynku pracy.

Konferencja naukowa połączona była z Targami Kwalifikacji Przyszłości w Centrum Nowoczesnego Kształcenia, na których szkoły z województwa podlaskiego prezentowały swoją ofertę edukacyjną. Placówki oświatowe przygotowały stoiska, gdzie prezentowały branże, w których kształcą swoich uczniów. Na stoisku Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce można było zmierzyć pH gleby, zbadać wilgotność ziarna różnych gatunków zbóż,  a także zjeść flambirowane naleśniki i spróbować bezalkoholowych koktajli.

Nasze stoisko odwiedzili między innymi Wiceminister Edukacji i Nauki Dariusz Piontkowski oraz Podlaski Kurator Oświaty, Pani Beata Pietruszka.