Konkurs, Bioróżnorodność i ochrona wód w krajobrazie rolniczym”

mar 24, 2023 | Aktualności 2021/2022

Dnia 24.03.2023 r. uczniowie klasy I TR, II TR, III TR, IV TR(4), IV TR (5) wzięli udział w konkursie wiedzy pod nazwą,, Bioróżnorodność i ochrona wód w krajobrazie rolniczym” realizowanym w ramach projektu pn.,, Wdrażanie Planu gospodarowania wodami w dorzeczu Wisły na przykładzie zlewni Pilicy”. Głównym celem konkursu jest podnoszenie świadomości i kształtowanie właściwych postaw uczniów szkół rolniczych w zakresie ochrony bioróżnorodności i ochrony wód w krajobrazie rolniczym. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i rolniczych z województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podlaskiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego.
Test składał się z 25 pytań jednokrotnego wyboru. Był przeprowadzony w formie on line. W konkursie wzięło ponad 500 uczniów. Do II etapu przeszło 50 osób, wśród nich zakwalifikowali się uczniowie naszej szkoły: 5 miejsce – Adrian Stelmach i 18 miejsce – Adrian Niemyjski.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie.

Katarzyna Przystupa