„Jesień w polu i zagrodzie”

wrz 16, 2022 | Aktualności 2021/2022

Jesień od zawsze na polskiej wsi była czasem bardzo pracowitym. Kopano ziemniaki, kiszono kapustę, czy też skubano pierze, wszystko po to, żeby przerobić zebrane plony i przygotować się do zimy. W podróż na podlaską wieś sprzed kilkudziesięciu, a nawet kilkuset lat w dniu 11 września 2022 zaprosiło Muzeum Rolnictwa im. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Co prawda w tym roku – ze względu na niekorzystną aurę – nie odbyły się tradycyjne wykopki połączone z „tłoką”, ale nie zabrakło innych atrakcji. Imprezie towarzyszyły pokazy zanikających dziś zawodów i prac domowych oraz występy zespołów ludowych. Swoje wyroby i wypieki prezentowały prężnie działające w sąsiadujących z Ciechanowcem wsiach Koła Gospodyń Wiejskich. Nie mogło również zabraknąć naszej szkoły. Uczniowie częstowali przybyłych gości pysznymi naleśnikami z musem jabłkowym oraz farszem z twarogu, kaszy gryczanej i mięty.