„Grypsy z celi śmierci”

maj 6, 2023 | Aktualności 2021/2022

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im.Krzysztofa Kluka w Rudce

Stowarzyszenie Historyczne im.Danuty Siedzikówny „Inki”

zapraszają na prezentację wydarzenia słowno-muzycznego pt. „Grypsy z celi śmierci” poświęconego płk Łukaszowi Cieplińskiemu pseudonim „Pług”- dowódcy IV komendy zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.

Na warstwę słowną złożą się zapiski z więzienia jakie do swojej żony Jadwigi i syna Andrzeja skierował płk Ciepliński. Jest to zapis testamentu katolika i patrioty z ponadczasowym, uniwersalnym przesłaniem, chwytający za serce każdego, któremu bliskie są wartości takie jak: „Bóg, honor i ojczyzna”. W wydarzeniu udział biorą: Marcin Kwaśny, znany z takich filmów o Żołnierzach Niezłomnych jak: „Historia Roja”, ”Pilecki” czy „Wyklęty”, saksofonista, uznany muzyk i kompozytor Marcin Świderski oraz Andrzej Perkman, ceniony kompozytor, aranżer, pianista. Słowo i muzykę dopełni prezentacja oparta na archiwalnych zdjęciach.

Pokaz wydarzenia odbędzie się 12 maja 2023r. (piątek) o godzinie 15.00 w Sali Rycerskiej ZSCKR im.K.Kluka w Rudce. Wstęp wolny

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu Kultura Dostępna. 

Skip to content