gru 2, 2021 | Aktualności 2021/2022, Sukcesy uczniów

O działaniach ekologicznych można mówić wiele i na różne sposoby, jednak najważniejsze są dobre przykłady w najbliższym otoczeniu i praktyka.

Jedną z metod propagowania wśród młodzieży prośrodowiskowych działań stosowanych w rolnictwie jest udział w konkursach o tej tematyce. Mateusz Ziółkowski długo nie zastanawiał się nad udziałem w konkursie „Gospodarstwo moich rodziców jest eko i dba o środowisko” organizowanym przez Samorząd Województwa Podlaskiego.

Eko przykład na skalę województwa

Jak tylko dowiedział się o tym przedsięwzięciu zdecydował, że opisze działania wspierające środowisko naturalne stosowane w jego rodzinnym gospodarstwie położonym w otoczeniu nadnurczańskiej przyrody. Dzięki dokładnej charakterystyce dobrych praktyk rolniczych oraz opisowi tzw. zielonych technologii i inwestycji na rzecz ochrony środowiska w gospodarstwie rolnym rodziców zdobył 2. miejsce w wojewódzkim konkursie.

Eko przykład na skalę województwa

Gratulujemy i mamy nadzieję na dalsze ekologiczne sukcesy zarówno szkolne jak i w gospodarstwie. Wspieranie różnorodności biologicznej jest przyszłością zrównoważonego rolnictwa.