Eko przedsięwzięcia w gospodarstwie rolnym.

gru 17, 2022 | Aktualności 2021/2022

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w udział w konkursie „Gospodarstwo moich rodziców jest Eko i dba o środowisko” organizowanym przez Samorząd Województwa Podlaskiego. Zwieńczeniem starań jest sukces Adriana Stelmacha, który zajął II miejsce w województwie w kategorii szkół ponadpodstawowych.

Celem konkursu jest pokazanie i promowanie tzw. „dobrych praktyk” w rolnictwie ekologicznym, zachęcanie do wdrażania „zielonych technologii” w gospodarstwach oraz pogłębianie wiedzy wśród młodzieży szkolnej województwa podlaskiego.

Adrian w pracy pisemnej przedstawił pro środowiskowe działania, które wraz z rodzicami podejmuje w gospodarstwie rolnym ukierunkowanym na produkcję mleka. Ze szczegółami opisał inwestycje związane z ochroną ich nadbużańskiego środowiska oraz dołączył zdjęcia potwierdzające te  działania.

Serdecznie gratulujemy Adrianowi i życzymy dalszych sukcesów.