Dzień otwarty 2022

maj 31, 2022 | Aktualności 2021/2022

30 maja 2022 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce odbył się Dzień Otwarty. Uczniom klas ósmych,  którzy stoją właśnie  przed ważnym życiowym wyborem, zaoferowaliśmy bogaty program . Wszyscy, którzy przyjęli zaproszenie, mieli możliwość nie tylko obejrzeć naszą bazę dydaktyczną, ale też okazję poczuć niepowtarzalną atmosferę naszej szkoły. Przygotowaliśmy dla nich liczne atrakcje m.in. występ artystyczny naszej młodzieży,  prezentację kierunków kształcenia,  zapoznanie z bazą dydaktyczną szkoły, zabawy sportowe na hali sportowej, a także obejrzenie internatu szkoły.

W nowocześnie wyposażonych klasopracowniach kandydaci mogli wziąć udział w mini konkursach i zagadkach tematycznych.  Nasi goście mieli też okazję degustować specjały przygotowane przez młodzież i nauczycieli technikum żywienia i usług gastronomicznych. Mimo kapryśnej pogody humory dopisywały, a deszcz nie był w stanie zniechęcić miłośników maszyn rolniczych.

Zwieńczeniem Dnia Otwartego był występ iluzjonisty. Młodzież
 z zainteresowaniem obejrzała spektakl, a niektórzy mieli nawet okazję spróbować swoich sił na scenie i chodź przez chwilę „poczarować”.  Magia występu trwała jeszcze po jego zakończeniu, zarówno goście, jak i nasi uczniowie, próbowali rozwikłać niektóre zagadki magika.

W tej podróży po szkole towarzyszyła ósmoklasistom  nasza kadra pedagogiczna wraz
z uczniami klas pierwszych i drugich,  którzy z ochotą prezentowali szkolę i zachęcali do wstąpienia

w jej mury.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym dniu i czekamy na tych, którzy być może zdecydują się na przygodę z nami przez następne pięć lat.