Dzień Edukacji Narodowej 2022

paź 14, 2022 | Aktualności 2021/2022

„Inwestycja w wiedzę zawsze przynosi maksymalne odsetki.”

(Benjamin Franklin)

Obchody Dnia Edukacji Narodowej i Święta Szkoły oraz Patrona Szkoły, odbyły się w naszej szkole 13 października. Uroczystość uświetnili swoją obecnością licznie przybyli goście: emerytowani dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy oraz przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą i rodzice.

Prowadzący uroczystość reprezentanci samorządu uczniowskiego przedstawili historię szkoły oraz przybliżyli sylwetkę patrona szkoły Jana Krzysztofa Kluka.

W tym dniu uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar i zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Starsi koledzy życzyli pierwszoklasistom sukcesów w nabywaniu nowych doświadczeń na drodze ku pełnej dojrzałości i dorosłości.

Pani dyrektor Joanna Nietupska podczas przemówienia podkreśliła znaczenie celebrowanych tego dnia uroczystości. Życzyła nauczycielom nieustającej satysfakcji z wykonywania tego trudnego zawodu, entuzjazmu, aktywności i radości oraz dalszych satysfakcjonujących osiągnięć w pracy zawodowej, a wszystkim pracownikom wszelkiej pomyślności.
Spotkanie było okazją do wręczenia nagród Dyrektora Szkoły wyróżniającym się pedagogom i pracownikom oraz podziękowania wszystkim nauczycielom i pracownikom za zaangażowanie i ich pracę.

Przybyli na uroczystość goście przekazali życzenia pomyślności i dalszej owocnej pracy pedagogicznej.
Obchody Dnia Edukacji Narodowej i Święta Szkoły zakończyła część artystyczna przygotowana przez uczniów klas pierwszych oraz zespół Septyma.