DRUGA GRUPA PRZYGOTOWUJE SIĘ DO WYJAZDU NA STAŻE W WILNIE

mar 31, 2022 | Aktualności 2021/2022, POWER Zagraniczne Staże Litwa 2022

W dniu 30 marca br., uczniowie uczestniczyli w pierwszych zajęciach przygotowujących do wyjazdu na staże i były to zajęcia o tematyce kulturowej. Zajęcia przygotowane i przeprowadzone były bardzo ciekawie, a poprowadzili je: Pani Justyna Fidrocka (Koordynator Erasmus w naszej szkole) oraz Pan Rolandas Karnackas (nauczyciel j. angielskiego w szkole zawodowej w Kłajpedzie – Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla).

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zaangażowani, czemu z pewnością sprzyjała atmosfera prowadzonych zajęć oraz różne metody aktywizujące zaproponowane przez prowadzących. Uczniowie nauczyli się podstawowych zwrotów z języka litewskiego, tajników kultury kraju stażu, obyczajów i mentalności ludzi, co niewątpliwie pomoże im pokonać bariery związane z wyjazdem. Na zajęciach pedagogicznych uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca w grupie, rozwiązywanie konfliktów czy asertywność i wyrażanie własnych emocji, przedstawili również obawy, które towarzyszą im w związku z wyjazdem do innego kraju na dłuższy czas. Wszystkie te umiejętności są niezwykle istotne w trakcie zagranicznych wyjazdów a znajomość wiedzy o obawach uczniów, pozwoli opiekunom, na bieżąco rozwiązywać różne pojawiające się na miejscu problemy.

Kolejne spotkania planowane są w kwietniu.

Harmonogram zajęć

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym harmonogramem zajęć przygotowawczych oraz zdjęciami: