Dożynki gminne w Domanowie

wrz 8, 2022 | Aktualności 2021/2022

W niedzielę 4 września w Domanowie podczas dożynek rolnicy z Gminy Brańsk dziękowali za tegoroczne plony. W czasie tego ważnego dla wszystkich wydarzenia przeprowadzono tradycyjny obrzęd dożynkowy. Zgodnie ze zwyczajem wszyscy podzieliliśmy się chlebem wypieczonym z tegorocznych zbiorów. Niecierpliwie czekaliśmy na rozstrzygnięcie konkursów na najpiękniejszy wieniec oraz stoisko koła gospodyń wiejskich. Wybór nie był łatwy, ponieważ wszystkie wieńce były równie piękne, a stoiska kół gospodyń wiejskich oryginalne i przyciągały zapachem i smakiem pysznych potraw regionalnych.

Na naszym szkolnym stoisku również nie zabrakło kulinarnych niespodzianek. Młodzież serwowała cieplutkie naleśniki z musem z antonówek oraz z farszem z kaszy gryczanej z dodatkiem twarogu oraz mięty. Nasze szkolne maskotki wzbudzały zachwyt zarówno maluchów jak i ich rodziców.

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Dziękujemy Wójtowi Gminy Brańsk panu Andrzejowi Jankowskiemu za to, że mogliśmy wspólnie świętować zakończenie żniw.