Co wiemy o Europie?

kwi 2, 2022 | Aktualności 2021/2022

Olimpiada „Polska Wieś w Europie”

„Polska Wieś w Europie” to olimpiada wiedzy na temat europejskiego rolnictwa dla szkół rolniczych prowadzonych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jej celem jest promocja wiedzy o nowoczesnym rolnictwie w Unii Europejskiej. Organizatorami konkursu są

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie.

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce dniach 31.03.2022r – 1.04.2022r. udali się do ZSCKR w Golądkowie i wzięli udział w etapie regionalnym konkursu.

Naszą szkołę reprezentowali Maciej Kamiński, Paweł Krukowski i Bartłomiej Prokopiak. Pierwszego dnia odbyły się warsztaty, na których w grupach dyskutowano o przyszłości Europy i jej mieszkańców. Dodatkową atrakcją zapewnioną przez organizatorów było zwiedzanie Zamku w Pułtusku i uroczysta kolacja z szybkim kursem savoir- vivre’u.

Warsztaty były doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń.