Centralna inauguracja roku szkolnego 2022/2023 szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

wrz 7, 2022 | Aktualności 2021/2022

Gospodarzem tegorocznej, centralnej inauguracji roku szkolnego 2022/2023 szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie. Uroczystość odbyła się 5 września 2022 r.

W tym ważnym dla edukacji rolniczej dniu byli obecni licznie zaproszeni goście na czele z Wicepremierem, Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Panem Henrykiem Kowalczykiem oraz Dyrektorem Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej Panią Anną Radecką.

W uroczystości wzięli udział dyrektorzy 61 szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz poczty sztandarowe z tych placówek.

Naszą szkołę reprezentowała Pani dyrektor Joanna Nietupska wraz z pocztem sztandarowym szkoły i opiekunem.

W swoim wystąpieniu Pan Wicepremier, zwracając się do nauczycieli i uczniów, życzył, aby szkoły rolnicze stały się wzorcowym przykładem kształcenia zawodowego. Podkreślił także, że szkoła to miejsce, w którym kształtują się właściwe postawy szacunku dla kultury ludowej i do tradycji tak, aby te wartości były pielęgnowane i przekazywane następnym pokoleniom.