Bitwa Regionów

paź 26, 2022 | Aktualności 2021/2022

W niedzielę 23 października w obiektach naszej szkoły gościliśmy uczestników II etapu VII edycji Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich Bitwa Regionów.

Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonał Lech Antoni Kołakowski Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W ramach półfinału rywalizowało ze sobą 13 Kół Gospodyń Wiejskich z woj. podlaskiego. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięską potrawę i KGW, które reprezentować będzie województwo podlaskie w finale ogólnopolskim Bitwy Regionów.

Uczniowie ZSCKR w Rudce mieli też swój udział, pod kierunkiem pani Agnieszki Łempickiej i pani Krystyny Stępkowskiej przygotowali inscenizację o pieczeniu chleba na Podlasiu. Część artystyczna wpisywała się w atmosferę panującą w tym dniu w hali sportowej szkoły. Występ młodzieży został nagrodzony gromkimi brawami.