„Biegnę dla Syrii” w Rudce

kwi 21, 2023 | Aktualności 2021/2022

20.04.2023r. odbył się bieg charytatywny ulicami Rudki pod hasłem: „Biegnę dla Syrii”, którego celem była zbiórka pieniędzy na pomoc dzieciom w Syrii w powrocie do szkoły.

Organizacją biegu zajęło się Szkolne Koło Caritas, Samorząd Uczniowski oraz nauczyciele wychowania fizycznego.

Do udziału w akcji, oprócz społeczności naszej szkoły,  zaprosiliśmy uczniów szkoły podstawowej oraz pracowników urzędu gminy i nadleśnictwa. Warunkiem wzięcia udziału w biegu była wpłata pieniędzy. Na odzew nie czekaliśmy długo. Zgłosiło się bardzo wielu chętnych.

Rano, w dniu biegu, przywitała nas przepiękna pogoda, która towarzyszyła nam cały dzień.  Wyznaczono trasy, zabezpieczono wszystkie drogi i można było rozpocząć bieg. Pod szkołą został przygotowany namiot z pysznymi goframi, które piekły dziewczyny z koła gastronomicznego  „Akademia Smaku”.

Bardzo duży wkład wniosła również społeczność Szkoły Podstawowej w Rudce,  która wzięła czynny udział w biegu oraz przygotowała ciasto i popcorn. Dziękujemy Pani Dyrektor oraz nauczycielom za ich wkład i zaangażowanie. Dziękujemy również za wsparcie licznej grupie z Urzędu Gminy Rudka z Panem Wójtem na czele. Nasza puszka z pieniędzmi zapełniała się błyskawicznie, a swój udział mieli w tym również pracownicy Nadleśnictwa Rudka.

To był wspaniały dzień pełen wrażeń i radości z faktu, że razem możemy wiele!

Bardzo serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy wzięli udział w naszej inicjatywie oraz wszystkim, którzy pomogli w jej organizacji.