AGROTECH  2022 – młodzież z ZSCKR w Rudce sięga po wiedzę  z zakresu najnowocześniejszych rozwiązań w branży rolniczej

mar 20, 2022 | Aktualności 2021/2022

W piątek, 18 marca, uczniowie z klas I-IV uczestniczyli w ważnym wydarzeniu dla branży rolniczej. Już po raz drugi w tym roku szkolnym odbywały się Targi Agrotech Kielce. Poprzednia edycja, to niejako rekompensata za przerwę wywołaną pandemią, a ta marcowa stanowi powrót do tradycji wiosennych targów Agrotech. Międzynarodowe Targi Rolne od lat gromadzą znaczącą liczbę wystawców umożliwiając producentom i dystrybutorom prezentowanie najnowszych technologii i rozwiązań stosowanych w uprawie roślin i hodowli zwierząt. Standardem w rolnictwie staje się elektronika do monitoringu i regulacji oraz nawigacja satelitarna do wykonywania zabiegów – rolnictwo staje się „cyfrowe” – właśnie na tych targach była możliwość poszerzenia wiedzy na ten temat. Nowoczesna technika „na usługach rolnika” pozwala  także na odkrywanie praw natury i lepsze wykorzystanie stosowanych środków produkcji z korzyścią dla środowiska naturalnego i zdrowia konsumentów.

Każdy uczestnik targów zwraca uwagę na co innego, każdy znajduje coś dla siebie.