ABC Cyberbezpieczeństwa

cze 2, 2022 | Aktualności 2021/2022

Uczniowie klas pierwszych i drugich spotkali się z przedstawicielami Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji, aby poznać zasady bezpiecznego korzystania z internetu,

w szczególności z mediów społecznościowych. Zagadnienia poruszone podczas prelekcji związane były z publikowaniem w sieci informacji osobistych, hejtem i nękaniem w sieci. Szczególną uwagę zwrócono na ochronę danych osobowych, zabezpieczenie kont internetowych.

Pani Sylwia Bagniuk odpowiadając na pytania uczniów wyjaśniła, gdzie można szukać pomocy w sytuacji, gdy uczeń staje się ofiarą cyberprzestępstwa, kto i w jakiej formie może wesprzeć pokrzywdzone osoby. Młodzież dowiedziała się jakie zagrożenia, a w sytuacji popełnienia przestępstwa – konsekwencje związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich wiążą się z publikowaniem lub udostępnianiem w sieci wizerunku osób trzecich bez ich zgody, treści obraźliwych, szykanujących.