232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

maj 5, 2023 | Aktualności 2021/2022

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie wraz z pocztem sztandarowym ZSCKR im. K. Kluka w Rudce wzięli udział w gminnych uroczystościach 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji wszystkim uczestnikom przygotowaliśmy kotyliony. Majowe Święto rozpoczęliśmy tradycyjnym polonezem w wykonaniu naszych uczniów, następnie młodzież zaprezentowała patriotyczny montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem Agnieszki Łempickiej i Krystyny Stępkowskiej pt.: „Kochasz ty dom …”. Pieśni patriotyczne wykonał szkolny zespół  Septyma prowadzony przez  Mirosławę Chojnowską i Tomasza Paducha.  Po Mszy Świętej w intencji Ojczyzny uczestnicy przeszli pod Krzyż Sybiraków, gdzie wspólnie odśpiewano hymn, odmówiono modlitwę, a delegacje złożyły kwiaty.