11 Listopada

lis 12, 2021 | Aktualności 2021/2022

11 listopada delegacja naszej szkoły na czele z Panią Dyrektor Elżbietą Owerczuk wraz z pocztem sztandarowym, wzięła udział w gminnych obchodach 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku Święto Niepodległości było połączone z odsłonięciem muralu historycznego „Za Polskę! Rudczanie na żołnierskich szlakach podczas II wojny światowej”.

Mural jest hołdem dla pochodzących z Rudki bohaterów II wojny światowej i osoby Jana Pawła II, patrona Szkoły Podstawowej w Rudce. Uroczystą mszę świętą za Ojczyznę celebrował bp Tadeusz Pikus, który następnie dokonał poświęcenia muralu. Gminną uroczystość swoją obecnością zaszczyciło wielu znakomitych gości, wśród nich Pan Dariusz Piątkowski wiceminister Edukacji i Nauki.