11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości w ZSCKR w Rudce

lis 10, 2021 | Aktualności 2021/2022

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce również w tym roku tradycyjnie włączył się w obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Dekoracja szkolnego korytarza wprowadziła wszystkich w odświętny nastrój. Iluminacja pałacu w barwach narodowych podkreśliła znaczenie listopadowego święta.

Zazwyczaj w przeddzień listopadowego święta społeczność szkolna spotykała się na uroczystej akademii. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, 10 listopada zostały zorganizowane lekcje wychowawcze, na których uczniowie obejrzeli montaż słowno – muzyczny pt.: „Polsko, Ty zawsze wiernych synów miałaś”. Program artystyczny został wcześniej przygotowany i nagrany w Muzeum Szkolnym.

Oprawę muzyczną zapewnił zespół Septyma. Celem przedsięwzięcia było podkreślenie patriotycznego charakteru Narodowego Święta Niepodległości.

Również w tym roku szkolnym szkoła przystąpiła do ogólnonarodowej akcji „Szkoła do hymnu”.