Sprzątamy dla Polski

paź 11, 2022 | Aktualności 2021/2022

We wtorek 4 października 2022 roku w dniu wspomnienia św. Franciszka z Asyżu – patrona zwierząt, przyrody oraz ekologii, uczniowie ZSCKR im. K. Kluka w Rudce wzięli udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”.

Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie „Dla Polski”, a honorowy patronat objęli m.in. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych.

Akcja sprzątania lasów i pobliskich terenów zielonych zwraca uwagę uczniów na ważny temat, jakim niewątpliwie jest ochrona klimatu. Postawa odpowiedzialności młodego pokolenia i dbałość o nasze lokalne środowisko jest symbolem troski o Ojczyznę i elementem współczesnego patriotyzmu.