Wizyta zaproszonego eksperta z Hiszpanii w naszej szkole

mar 30, 2024 | Akredytacja 2023 – HISZPANIA I WŁOCHY, Aktualności 2023/2024

Po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w działaniu proponowanym przez Program Erasmus +pn. „Wizyta zaproszonego eksperta”. Działanie mogło być zrealizowane w ramach uzyskanej przez naszą szkołę Akredytacji Erasmus+ na lata 2021-2027. Dzięki wcześniej prowadzonej współpracy z wieloma restauracjami z Walencji, w których nasi uczniowie realizowali staże zawodowe, zapoznaliśmy się z Pablo Ministro, który jest szefem kuchni w restauracji Contrapunto les Arts zlokalizowanej w kulturalnym centrum Walencji – Miasteczku Sztuki i Nauki. Pablo jest niesamowicie zdolnym kucharzem, jak również ma wyjątkowe umiejętności pracy z młodzieżą, inspiruje, motywuje i zaprasza do poznawania niezwykłego świata kuchni hiszpańskiej. Postanowiliśmy zaprosić go do naszej szkoły, aby mógł podzielić się swoją cenną wiedzą i doświadczeniem. Pablo przyjął nasze zaproszenie, dzięki czemu w dniach 5 – 8 marca 2024r. mogliśmy wspólnie poznawać kulturę Hiszpanii, pyszną kuchnię śródziemnomorską i przygotować typowe dla Walencji dania tj. all I pebre de anguila, pintxo de calamar con all y oli con pimientos asados, arroz meloso Valencia o de marisco, torrija de brioche y horchata con crema inglesa de chufa. W zajęciach uczestniczyli uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele. Wydarzenie zwieńczone zostało spotkaniem w gronie osób współpracujących ze szkołą, w trakcie którego mogliśmy smakować dań kuchni polskiej i hiszpańskiej. Wizyta Pablo w naszej szkole była niesamowitym doświadczeniem dla całej szkolnej społeczności. Bez wątpienia chcielibyśmy móc spotkać się ponownie!